تبلیغات
حه‌وشه‌ی کچانی کوردستان - دیانا نیاد
حه‌وشه‌ی کچانی کوردستان
ئێمه له یه ک سێومان خوارد

ئارشیڤی بابه‌ته‌کان

ده‌رو جیران

به‌رهه‌می تر

← ئامار

  • هه‌مووهاتنه‌کان:
  • میوانه‌کانی ئه‌مرۆ:
  • میوانه‌کانی دوێنێ:
  • سه‌ردانه‌کانی ئه‌ومانگه‌:
  • سه‌ردانه‌کانی مانگی پێشدا :
  • گشت نووسه‌ران:
  • گشت بابه‌ته‌کان:
  • دوایین سه‌ردان:
  • دوایین به‌رۆژبوون :

دیانا نیاد

دیانا نیاد شناگر زن 64 ساله
دیانا نیاد شناگر استقامتی 64 ساله است که چند روز پیش فریاد شوق بسیاری از مردم را به آسمان برده بود. او موفق شد تنگه مهیب فلوریدا را مغلوب خود کند و در مدت زمان 52 ساعت و 54 دقیقه و 18.6 ثانیه ، 166 کیلومتر را از کوبا تا فلوریدا شنا کند.

او اولین کسی است که موفق به انجام این کار شده البته این پنجمین تلاش خانم نیاد برای شنا از هاوانا تا کی‌وست است. او قبلا در سال های ١٩٧٨، ٢٠١١ و ٢٠١٢ سعی کرده بود این مسیر را شنا کند. او این کار را رویای زندگی اش می دانست و سرانجام موفق شد !
یک زن 50 ساله خطاب به وی نوشت : " هیچوقت برای رسیدن به آرزوها دیر نیست." دیگری گفت : " من یک شنبه 55 ساله می شوم و این کار دیانا باورهایم را قویتر کرده است."

فراتر از رویاهای دیانا نیاد
او اولین کسی است که این مسیر را بدون قفسه محافظ در برابر حمله کوسه ها به پایان رسانده و می تواند الهام بخش بسیاری بخصوص زنان باشد. او مدت 35 سال برای رسیدن به این خواسته اش تلاش کرده بود و 4 بار شکست خورد . او در وبسایت خود این خواسته اش را" فراتر از رویاها " یاد می کرد.
فکر می کنم که موفقیت با شکوه دیانا می تواند درسهای مهمی را به زنان بدهد.بر خلاف عقیده بسیاری که فکر می کردند ، او برای رسیدن به نقطه پایانی بسیار پیر است( علی رغم خطرات موجود در مسیر مثل عروس های دریایی سمی و یا کوسه ها ) ، دیانا ثابت کرد که داشتن پشتکار، اراده و تعهد عمیق به خواسته ها می تواند مشکل سن را به زانو در بیاورد.


3 پیام او به دنیا
زمانی که دیانا به ساحل رسید، از صمیم قلب گفت : " من سه پیام دارم : 1. هرگز و ابدا تسلیم نشوید . 2- هرگز برای رسیدن به رویاهایتان دیر نیست. 3- کار من شاید انفرادی بوده ولی در حقیقا یک کار تیمی است."
این سه پیام وی می تواند در زندگی همه ما مثل یک درس مفید باشد.

  7 درس حرفه ای برای زنان نسل ما  
باتوجه به کاری که دیانا انجام داد ، زنان نسل ما می توانند 7 نکته مفید از وی یاد بگیرند:

1. همیشه برای موانع پیش روی خود آمادگی داشته باشید.
دیانا برای مدت 4 سال متوالی ، آموزشهای سخت و برنامه ریزی های دقیقی برای مقابله با مسایل ایمنی و بهداشتی پشت سر گذرانده بود.
برای رسیدن به اهداف حرفه ای خود بستر مناسبی فراهم کنید ، آنچه که می تواند در زمان بروز مشکلات احتمالی چاره ساز باشد را باید بوسیله برنامه ریزی پیش بینی کنید.
این می تواند یک نکته کلیدی برای زمانی باشد که در میانسالی قصد تغییر شغل داشته باشید. افراد موفق کسانی هستند که محتاطانه و از روی برنامه حرکت می کنند و برای حرکات خود تحقیقات کاملی انجام بدهند.
درضمن ، دیانا در زمان طی مسیر همیشه آهنگ Paperback Writer از گروه بیتلز را با خودش زمزمه می کرد،متن آهنگ درباره داشتن پشتکار بود :
"?Dear Sir or Madam, will you read my book? It took me years to write, will you take a look"

2.از شکست نترسید.
رسیدن به یک هدف بزرگ نیازمند یک جهش بزرگ در باور است که قدرت و عطش شما برای یافتن معنای زندگی را می طلبد. دیانا توانست خیلی واضح این جهش را انجام دهد.پیش از این هربار که دیانا شکست می خورد، به همه می گفت که این آخرین بارم بود. اما دوباره رفتن به آب و تلاش کردن را از سر می گرفت. اراده شخصی او غیر قابل تغییر بود.
قرار نیست که دست به هر کاری می زنید همیشه موفق و سربلند بیرون آیید مثلا انجام یک پروژه کاری ، بالابردن نمرات ، ارتقای شغلی و... اما نباید به خود این اجازه را بدهید که امکان نرسیدن به موفقیت، شما را از تلاش کردن مایوس کند و البته شکست خوردن و مرتکب خطا شدن به شما درسهای زیادی می دهد.


3.کمک بخواهید 
در تفسیر جمله نیاد برای رسیدن به هدف ، همان گونه که وی گفته بود " یک تیم بودیم" . داشتن مربیان ، همکاران ، دوستان و اعضای خانواده که مشوقتان باشند و گاهی اوقات پیشنهادات و ایده های خوبی را به شما بدهند واقعا در رسیدن به موفقیت موثر است. بخصوص اگر قصد تغییر شغل داشته باشید ، از شنیدن نصیحت و توصیه آنها خجالت نکشید.
پس از هر تلاش ، دیانا با شناگران حرفه ای مشورت می کرد تا دفعه بعد چگونه کارش را بهتر کند. دو سال قبل او مبتلا به حمله آسم شده بود برای بر طرف کردن این مشکل او از یک پزشک متخصص دعوت کرد که وارد تیم 35 نفره خود شود.

4. از مزایای تکنولوژی روز استفاده کنید.
برای این شنا، دیانا از یک عینک و یک دست لباس مخصوص شنا که او را از حمله عروس های دریایی ایمن نگه می داشت استفاده کرده بود و همچنین با استفاده از یک نوع ژل که به بدن خود مالیده بود مانع از نفوذ سم آنها به پوست خود شده بود. یک سری از غواصان کوسه هم پیشاپیش او برای دفع حملات آنها حرکت می کردند.
به احتمال زیاد شما به چنین تیمی برای کارفعلی و یا بعدی خود نیاز ندارید اما یک سری نرم افزارهای جدید ، وب سایت ها و شبکه های اجتماعی وجود دارند که شما باید بدانید . اگر سرعت برای شما زیاد مهم نیست، می توانید یک کلاس آموزشی آنلاین یا معمولی پیدا کرده و با چنین تکنولوژی هایی آشنا شوید.

5.مراقب سلامتی خود باشید.
دیانا علت شکست های خود را به وضعیت جسمی خود مربوط نمی دانست اما چیزهایی وجود داشتند که خارج از کنترل وی بودند مثل عروس های دریایی سمی و یا جریانات دریایی قوی.
هنگامی که از غذاهای سالم استفاده می کنید و تمرینات ورزشی منظمی دارید ، شما قدرت فیزیکی و قوای ذهنی خود را بالا می برید. در نتیجه برای روبرو شدن با چالش های کاری و پستی وبلندی های زندگی موفق تر عمل خواهید کرد و بعنوان یک کارمند با حذف کردن کسانی که به نیروی فکری شما اعتماد ندارند خود را بهتر نشان می دهید.

6. به ندای قلب خود گوش فرا دهید.
دیانا از قلب خود دستور می گرفت ، او شکست های گذشته را به کنار گذاشت و شور و شوق خود را معطوف به مسیر خود نمود.
به نوشته روزنامه نیویورک سیتی: " بیشتر ما فکر می کنیم که باید کاری از بین یک لیست انتخاب کنیم و یا به پیشنهادات دیگران عمل نماییم اما این مساله اغلب ما را به یک سری انتخاب ها محدود می کند. ما باید در قلبمان بدنبال مسیر خود باشیم که ما را به موفقیت های بلند مدت و خوشبختی میرساند ."

موفقیت دیانا نیاد شناگر زن 64 ساله

7.یادتان باشد که همواره شاکر باشید.
با وجود خستگی و شوری زبان و لبهایش ، دیانا از اعضای گروهش بخاطر طی دومایل از مسیر شنا سپاسگذاری کرد. همانگونه که در وب سایتش موجود است، نیاد به آنها گفته بود " این رویای همه زندگی من است و من خیلی خوشحالم که با شما بودم. بعضی از افراد تیم صمیمی ترین دوستان زندگی من هستند و با بعضی از شما هم به تازگی آشنا شدم. اما می خواهم چیزی به شما بگویم : شما یک گروه خاص هستید . بسیار مثبت اندیش هستید و قلب بزرگی دارید و همین شما را به این سمت کشیده است. پس باید همگی باهم این موفقیت را جشن بگیریم."

حرف های دیانا نشان می دهد که اگر چه شنا یک ورزش انفرادی است اما تعداد کمی از این ورزشکاران به تنهایی در کار خود موفق خواهند شد.
تشکر او به ما این نکته را یادآوری می کند :زمانی که یک کار تیمی به پایان برسد شما باید از همکاران و کسانی که به شما کمک کرده اند قدردانی کنید. تشکر کردن باعث می شود که در آینده نیز بتوانید روی همکاری و حمایت آنها حساب کنید.

منبع : مجله فوربز

ناسنامه‌

سه‌رونووسه‌ران :

گه‌ڕان

بیرزانین

  • ژنان وکچان لە کام بەشە لاوازن؟


نووسه‌ران

ابزار وبمستر

ابزار وبلاگ

[cb:post_title]