تبلیغات
حه‌وشه‌ی کچانی کوردستان - بیوە(بێوە ژن)
حه‌وشه‌ی کچانی کوردستان
ئێمه له یه ک سێومان خوارد

ئارشیڤی بابه‌ته‌کان

ده‌رو جیران

به‌رهه‌می تر

← ئامار

  • هه‌مووهاتنه‌کان:
  • میوانه‌کانی ئه‌مرۆ:
  • میوانه‌کانی دوێنێ:
  • سه‌ردانه‌کانی ئه‌ومانگه‌:
  • سه‌ردانه‌کانی مانگی پێشدا :
  • گشت نووسه‌ران:
  • گشت بابه‌ته‌کان:
  • دوایین سه‌ردان:
  • دوایین به‌رۆژبوون :

بیوە(بێوە ژن)

برچسب بیوه بودن در جامعه مردسالاری مثل ایران، همانند یک ننگ یا داغ است، داغی که از نگاه های هرز شروع و به مشکلات سخت اقتصادی ختم می شود، نگاه هایی که فقط برای کامیابی موقتی جنسی است و هیچ گونه  اندیشه ازدواج و تشکیل خانواده را در خود ندارد، زنان بیوه قربانی هوسرانی مردانی می شوند که سن آنها گاهن به 70سال هم می رسد.


به گزارش ایران پرس به نقل از رهوا ،نظام آباد در مطالبی به قلم آرش محمدی نوشت- زنان بیوه، یا به عبارت صحیح تر زنان بی سرپرست چند دسته هستند و از مشکلات فراوان و متفاوتی رنج می برند، مشکلات زنان بی سرپرست را باید از چند جنبه بررس کرد.

1) ازلحاظ عاطفی

2)از لحاظ اجتماعی

3)از لحاظ اقتصادی

زنان بیوه را از لحاظ سنی به دو دسته تقسیم می کنند،  بخشی زنانی هستند كه در سنین بالا بی سرپرست می شوند و گروهی نیز زنانی هستند كه در سنین پایین به عنوان سرپرست خانواده شناخته می شوند. گروه نخست با مسائلی چون پیری و از كار افتادگی و ناتوانی سر و كار دارند. چرا كه تا به حال از نظر مالی به شخصی متكی هستند اما از زمانی كه همسرشان را از دست می دهند در واقع تكیه گاه مالیشان را نیز از دست می دهند ضمن آنكه قدرت كار كردن را هم دیگر ندارند و به همین دلیل مشكلا ت اقتصادی زیادی دارند.

اما زنان جوان معمولا بیش از آنكه مشكلا ت مالی و اقتصادی داشته باشد دچار اختلا لا ت روانی و افسردگی می شوند. چرا كه زنان جوان با آنكه توانایی كار كردن و تامین مخارج زندگیشان را دارند اما در جامعه با مشكلا ت دیگری مواجه هستند. به طور مثال پسران جوان كمتر حاضرند با آنها ازدواج كنند. بیشتر مردان پیر هستند كه حاضر به ازدواج با زنانی می شوند كه طلا ق گرفته اند و یا شوهرانشان را به دلا یلی از دست داده اند.

مشکلات زنان بیوه ای که در سنین پائین همسر خود را به دلایل مختلف از دست می دهند بسیار زیاد است، آنها بار نگاه های سنگین اطرافیان را بر دوش می کشند، جامعه، مردم، پیر و جوان دندان های خود را همانند گرگهای گرسنه تیز کرده اند و منتظر به دام انداختن طعمه خود هستند، طعمه ای که اکثر قریب به اتفاق آنها پناهی ندارند، دلی پردرد و غمی سنگین دارن اما نه گوشی برای شنیدن هست و نه دلی برای سوختن.

معمولا زنان به دنبال مامنی برای پناه بردن و رفع مشكلا ت عاطفیشان هستند  اما نگاه مردان اغلب به مسائل جنسی معطوف است، بسیاری از زنان بی سرپست جوان به خاطر شرایطی که در اجتماع وجود دارد نمی توانند برای رفع مشکلات اقتصادیشان کار کنند، اکثرا در محیط های کاری بدون آنکه از آنها درخواست ازدواج رسمی شود قصد سوء استفاده جنسی از آنها را دارند.

اما دلیل علاقه مردان و به خصوص جوانان به ارتباط جنسی با زنان بیوه چیست؟

بسیاری از جوانان علاقه خود را در ارتباط با زنان بیوه نمی توانند پنهان کنند، دلایلی نیز برای خود دارند که از نظر خودشان منطقی است.

بزرگترین و مهم ترین علت اصلی رفتارهایی که با زنان بیوه جوان می شود و علاقه ای که مردان برای ارتباط جنسی با آنها دارند نداشتن پرده بکارت و راحت بودن در برقراری رابطه است، آنها اعتقاد دارند که زنان بیوه درد سرهای دختران را ندارند، نگرانی  از آسیب رسیدن به پرده بکارت، متوجه شدن خانواده دختر از رابطه، ترس دختران از ارتباط جنسی و بسیاری از دلایل دیگر که جوانان را مشتاق به ارتباط بدون دردسر با زنان بیوه می کند.

در مواردی نادر حتی زنان بیوه در تهیه  منزل برای برقراری رابطه، جوانان را که نداشتن منزل یکی از بزرگترین مشکلاتشان است را حل می کنند.
تمامی این دلایل باعث شده که بخش عظیمی از جامعه جوان ما ارتباط داشتن با زنان بیوه را یک آرزوی دست یافتنی بدانند. 

ناسنامه‌

سه‌رونووسه‌ران :

گه‌ڕان

بیرزانین

  • ژنان وکچان لە کام بەشە لاوازن؟


نووسه‌ران

ابزار وبمستر

ابزار وبلاگ

[cb:post_title]